Priznávali sa ku každému faulu, aj ak ho rozhodca nestihol postrehnúť

(Dubnica nad Váhom, 22. apríla 2022) – Obľúbený volejbalový turnaj Volley Session sa tento rok konal na Veľkonočný pondelok v Dubnici nad Váhom. Hlavným organizátorom turnaja bolo miestne stredisko Laury.

Športového podujatia sa zúčastnilo osem tímov: tri domáce a päť hosťovských (z Nitry, Dolného Kubína, Košíc, Novej Dubnice a Senice). Víťazstvo napokon vybojovali hráči tímu z Dolného Kubína.

„Najviac sa mi páčila priateľská atmosféra. Hráči boli neskutočne féroví – priznávali sa ku každému faulu, aj ak ho rozhodca nestihol postrehnúť. Nebolo počuť žiadne hádky. Vekové kategórie boli rôzne, čo je super, lebo mladší mohli sa učiť od starších,“ zhodnotila podujatie saleziánka Lamiya Jalilová.

K organizátorom patril aj Juraj Bartoš, člen celoslovenského športového tímu Združenia Laura. Aj on vyzdvihol pozitívne prvky turnaja: „Pre niekoho možno netradičný dátum na turnaj, no pre nás deň, keď sme mohli povedať Aleluja a obnoviť dlhoročnú tradíciu. Turnaja sa zúčastnilo približne 60 hráčov, ktorí medzi sebou a organizátormi vytvorili radostnú priateľskú atmosféru. A tá vydržala až do konca.“

Na akcii sa podieľalo aj miestne stredisko Domky, SCVČ Laura, saleziánky a saleziáni. Pomocnú ruku podali aj rodičia účastníkov a CVČ Srdiečko.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.