Program na sídlisku Luník IX pri príležitosti návštevy pápeža bude mať názov Cesta života

(Košice-Luník IX, 5. augusta 2021) – Saleziánsky delegát pre pastoráciu Rómov don Peter Bešenyei poskytol internetovému portálu pravda.sk rozhovor v súvislosti s pripravovanou návštevou pápeža Františka, ktorý 14. septembra navštívi rómsku komunitu na Luníku IX.

Don Bešenyei rozprával o práci saleziánov na tomto sídlisku; o tom, ako vnímajú Rómovia možnosť stretnúť sa so Svätým Otcom a zmienil sa aj o pripravovanom programe: „Prípravou programu je poverená pracovná skupina, ktorú vymenoval arcibiskup. Na Luníku IX vystúpia deti a mládež z našich pastoračných centier, ktorým sa dlhodobo venujeme. Program na sídlisku sa začne už o 12.30 h a bude mať názov Cesta života. Na začiatku vystúpi detský spevácky zbor z Luníka IX, potom bude nasledovať umelecko-duchovný program ‚Na ceste‘ zložený z piesní, tancov, silných svedectiev a modlitieb. Účinkovať budú deti, mladí i dospelí z pastoračných centier z Košíc, Jarovníc, Bardejova, Čičavy, Hanušoviec nad Topľou, Krížovej Vsi, Letanoviec, Lomničky, Humenného, Kežmarku… O 16. hodine privítame pápeža Františka.“ Taktiež odznejú tri príhovory, dva pozdravné a jedno svedectvo, na ich obsah si musíme ešte počkať.

Celý rozhovor si môžete prečítať na tomto linku:https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/596496-s-papezom-sa-na-luniku-ix-moze-stretnut-najviac-15-tisic-ludi/

Archívna fotografia z knihy Rómske ticho – deti zo základnej školy na Luníku IX

Zdroj: spravy.pravda.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.