Projekt Laury „Forty For You“ opäť pomôže pripraviť sa na Veľkú noc

(Bratislava, 13. februára 2018) –  Organizácia Laura, združenie mladých s veľkou pomocou dobrovoľníkov opäť rozbieha tradičný projekt zameraný na hlbšiu prípravu pred blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami a tiež na rozvoj duchovných a osobných hodnôt. Forty For You vo svojej nezmenenej podobe bude prístupný v mobilnej aplikácii a tiež na sociálnych sieťach a webových stránkach.

V poradí 7. ročník projektu Forty For You sa už tradične spustí na Popolcovú stredu (14. februára 2018). Cieľom tohto projektu je pomôcť mladým k hlbšiemu prežívaniu pôstu a zároveň k rozvoju darov a talentov dlhého radu dobrovoľníkov. Patria sem grafici, korektori, ale najmä autori jednotlivých zamyslení. Práve oni majú možnosť vybrať si zo zoznamu súradníc evanjelií na každý deň, môžu sa zapísať na konkrétny dátum a napísať krátke zamyslenie. Výber evanjeliových súradníc je osobný a závisí od autora, ktorá časť evanjelia ho najviac osloví. Tým sa dosahuje kvalita zamyslení, keďže na každého sila Ducha Svätého pôsobí inak a každého osloví iná stať zo Svätého Písma. Každým rokom dobrovoľníkov pribúda a ani tento 7. ročník nie je výnimkou.

„Našou snahou je byť fanúšikom a priaznivcom projektu vždy nablízku, a preto sa snažíme na projekte pracovať čo najprecíznejšie a využívať všetky dostupné prostriedky. Aj tento rok sme preto oslovili šikovných ľudí, ktorí nám veľmi ochotne pomohli vytvoriť aplikáciu Forty For You, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo na google play," hovorí spolukoordinátorka projektu Veronika. Aplikácia bude obsahovať zamyslenia, obrázky s myšlienkou a nebudú chýbať ani bonusové videá. Zamyslenia sa budú od začiatku pôstu postupne každý deň odomykať a k predchádzajúcim zamysleniam sa môžete kedykoľvek vrátiť.

Zamyslenia bude možné nájsť na facebooku a tiež aj na webovej stránke združenia Laura. Celý projekt končí na Veľkonočný pondelok (2. apríla 2018).

Zdroj: www.tkkbs.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.