Projekt Pôstene plátno na Trnávke naberá v súčasnej situácii nový význam

(Bratislava, 1. apríla 2020) – V čase koronavírusu môžu naše mediálne tímy pri saleziánskych strediskách pracovať a popri moderovaniu projektu Oratko.online sa môžu venovať i strihaniu videí. Jedno takéto video bolo dokončené v týchto dňoch.

Ide o časozberný dokument, ktorý natočil Martin Žák, animátor zo saleziánskeho strediska v Bratislave – Trnávke. Dokument mapuje vznik i myšlienkové pozadie projektu Pôstneho plátna 2020 od slovenskej výtvarníčky Doroty Sadovskej s názvom: Byť blízko. V novom dokumente môžeme počuť rozprávať autorku Plátna Dorotu Sadovskú, kurátora Michala Žáka, PR manažéra Juraja Caránka a direktora saleziánskej komunity dona Tibora Reimera SDB.

Kurátori projektu si uvedomujú nečakaný a nový význam tohto projektu, spojený so súčasnou situáciou vyprázdneného kostola. „Pôstne plátno s názvom Byť blízko sa ocitá ako zástupenie ľudí v podobe ich odevov všitých na plátno. Predpokladáme, že tento textilný objekt bude musieť visieť ešte niekoľko týždňov či mesiacov po pôvodne plánovanom čase zvesenia. Nechávame sa teda prekvapiť, v akom novom kontexte sa Plátno ocitne o niekoľko týždňov,“ dodávajú.

 Informoval: Michal Žák

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.