Provinciál prezentoval zamestnancom Heslo 2013

(Bratislava, 24. januára 2013) – Provinciál don Karol Maník včera zamestnancom provincie a saleziánskych organizácií prezentoval Heslo 2013, ktorého hlavná téma je „Prostredníctvom pedagogiky dobroty ponúkame mladým – ako don Bosco vychovávateľ –  evanjelium radosti“.

2013_01_24_provincialodovzdalheslo1.jpg

Predstavenia hesla sa zúčastnili pracovníci ekonomického, misijného, mediálneho a ostatných oddelení, ako aj združení Domka a Savio. Na svätej omši najprv oslávili sviatok svätého Františka Saleského a po obede don Maník, Lýdia Ondrejkovová ASC a Peter Figeľ SDB hovorili o Hesle a zážitkoch z nedávnych Dní spirituality, na ktorých sa zúčastnili.

2013_01_24_provincialodovzdalheslo3.jpg

2013_01_24_provincialodovzdalheslo5.jpg

„Keď zamestnanci žijú s nami, pracujú na našom poslaní a spoločne sa snažia vytvárať zázemie našim komunitám, zdá sa mi prirodzené, aby vedeli, čím žije saleziánska rodina, aké sú výzvy a aké motto máme na tento rok. Zamestnancov a tých, čo nám pomáhajú, je relatívne veľa a je potrebné ich spájať, združovať. Tým sa stávajú súčasťou diela a ja ich beriem až rodinne. Tohtoročné Heslo je veľmi aktuálne aj pre nich – pedagogika dobroty, ľudský prístup, evanjelium radosti  –  toto vidím ako široké pole pôsobnosti nielen voči mladým, ale všade,“ povedal don Maník.

2013_01_24_provincialodovzdalheslo2.jpg

tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.