Provinciálka saleziánok Monika Skalová hovorila o postavení žien v Cirkvi

(Bratislava, 2. novembra 2022) – Redaktor denníka Postoj Pavol Hudák pripravil rozhovor s provinciálkou saleziánok Monikou Skalovou o premenách rehoľného života, o nosení habitu aj o krízach sestier.

V rozhovore provinciálka odpovedala aj na otázku:

Posledná téma, ktorej sa chcem dotknúť, je postavenie žien v Cirkvi. Pápež František zmenil pravidlá tak, že najvyššie posty v Rímskej kúrii môžu obsadzovať už aj laici a ženy. Ako to vnímate?

Veľmi sa teším otvorenosti pápeža Františka, cirkev potrebuje aj ženský pohľad, nielen mužský. Žena dokáže vytvárať prijímajúce a chápajúce prostredie, dávať do činnosti srdce a zároveň pri tom rozmýšľať nad vecami a reflektovať ich.

Musíme si však dávať pozor na extrémy, aby sme to niekde neprešvihli. Nejde tu o žiadnu súťaž medzi mužmi a ženami ani o to, že by sme si my ženy potrebovali niečo dokazovať. Chceme len byť spoluzodpovedné za život cirkvi.

Celý rozhovor nájdete na tomto linku.

Zdroj: svetkrestanstva.postoj.skFoto: Andrej Lojan

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.