Provinciálna kapitula sa uzatvorila schválením záverečného dokumentu a svätou omšou

Záverečný deň provinciálnej kapituly saleziánov na Slovensku sa niesol v duchu slávnostného uzatvorenia a reflexie. Účastníci kapituly odhlasovali záverečný dokument, ktorý bude predložený na generálnej kapitule saleziánov v roku 2025. Dokument zhŕňa kľúčové myšlienky a návrhy, ktoré vzišli z diskusií počas celej kapituly.

Provinciálna kapitula bola slávnostne uzatvorená svätou omšou, ktorú celebroval provinciál Peter Timko. V homílii sa provinciál poďakoval všetkým účastníkom kapituly za ich nadšenie pre saleziánsky zasvätený život a pre mladých. Povzbudil ich, aby sa naďalej usilovali o budovanie saleziánskej komunity na Slovensku a o šírenie evanjelia medzi ľuďmi.

Provinciálna kapitula bola náročným, ale zároveň obohacujúcim stretnutím. Účastníci kapituly tvrdo pracovali na diskusiách a návrhoch, ale zároveň mali dostatok času na vzájomné osobné stretnutia a na budovanie vzájomných vzťahov.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.