Prvé miestenky na volejbalové finále rozdané

(Košice, 27. marca 2013) – V sobotu 23. marca sa hral v Košiciach volejbal. Dievčatá z Prešova, Košíc, Humenného a Bardejova medzi sebou bojovali o 2 miestenky na celoslovenské volejbalové finále.

Turnaj sme začali spoločnou svätou omšou v kaplnke košického strediska Tri Hôrky, ktoré bolo podobne ako minulý rok dejiskom východoslovenského volejbalového turnaja dievčat. Po omši a organizačných pokynoch sa mohlo začať hrať. Oproti minulým rokom bol počet tímov nižší a preto sa športový tím rozhodol, že z východu postúpia na celoslovenské finále len 2 tímy, namiesto 3, ako to bývalo po minulé roky. Bolo teda o čo bojovať a dievčatá to nemali ľahké. Atmosféra bola výborná a hlučná ako sa patrí na "šalený východ".

Vyrovanosť turnaja potvrdzuje aj fakt, že až tri tímy zo štyroch mali zhodne po dve víťazstvá a rozhodovať musel pomer setov. Tento fakt zahral do karát dievčatám z Humenného, ktoré za posledné roky neustále zlepšujú svoju formu a po minuloročnom druhom mieste si tento rok priniesli domov najvyšší pohár. Spoločnosť na finále v Banskej Bystrici im z východu budú robiť Bardejovčanky, ktoré skončili druhé. Tretie miesto obsadili domáce Košičanky, ktorým unikol postup do Bystrice len o set. Na poslednom štvrtom mieste skončili dievčatá z Prešova. Vekovo však boli spomedzi všetkých zúčastnených tímov najmladšie a vo viacerých zápasoch napriek tomu dokázali zahrať vyrovnané partie, preto s nimi do budúcnosti treba počítať.

Konečné poradie:

1. Humenné (postup na celoslovenské finále)2. Bardejov (postup na celoslovenské finále)3. Košice4. Prešov – Prešovské párky

 

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.