Prvé slovenské zlato z PGSI 2015 získala opäť Laura Belušková!

(Turín, Taliansko, 2. máj 2015) – A je to tu! Uplynul rok odo dňa, kedy Laura Belušková získala pre Slovensko na PGSI najcennejší kov v stolnom tenise. Z tejto chvíle sa môžme tešiť opäť, pretože Laura obhájila svoj titul a zlato donesie domov aj z Turína! Tešíme sa z dobrých správ, ktoré prichádzajú nielen od pingpongových stolov, ale i z futbalových ihrísk. Prečítajte si aj dnes najnovšie správy od našich tímov z Talianska.

2015 05 03 PGSI 1

Deň štvrtý (2. mája 2015)

Máme zlato!!! Prvú zlatú medailu sme získali v stolnom tenise vďaka obetavému výkonu mladej východniarky Laury Beluškovej. "Po šiestich zápasoch plných emócií sa mi nakoniec podarilo vyhrať nad súperkou zo susedného Česka 3:2. Bol to prvý a rozhodujúci zápas, pri ktorom som siahla na dno svojich síl," povedala Laura. Náš druhý reprezentant Andrej K. sa po víťazstve v skupine prebojoval až do semifinále, ktoré je na programe zajtra.

2015 05 03 PGSI 2

Dnes sa vypadávalo, ale našim futsalistom sa podarilo udržať veľmi úspešne, s výnimkou mladšieho mužstva, ktoré prehralo svoj prvý zapas s belgickým celkom 5:1. Najstarší futsalisti postupujú turnajom ako nôž maslom, keď v úvodnom zápase vyhrali ľahko 18:1. Súbežne na druhom ihrisku hralo naše druhé mužstvo, ktoré vyhralo 6:1. Nasledoval zápas mladších proti neporazeným Belgičanom. Z tohto zápasu sme však odchádzali s prehrou 1:5. "Dievčatá, DO TOHO" znelo celým ihriskom, na ktorom sa nachádzali okrem našich aj hráčky Belgicka. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú. Mala veľmi dramatické okamihy, ktoré však smolne skončili pre naše reprezentantky a prehrali tak 2:4.

2015 05 03 PGSI 3

2015 05 03 PGSI 4

2015 05 03 PGSI 5

Samozrejme, nemôžme zabudnúť na naše volejbalistky, ktoré okrem návštevy a prechádzky po Turíne absolvovali ťažký zápas proti silnému Nemecku. Nastúpili bez libera, čo prekvapilo naše súperky, ktoré sa nenechali vyviesť z miery a bojovali do posledného dychu. Po dlhých setoch, ktoré sme tesne prehrali 3:0, naše reprezentantky odchádzali so slzami na krajíčku, ale nemuseli sa hanbiť za svoj obetavý výkon.

Po obede sme sa presunuli naspäť na futbalové trávniky, kde nás čakali prvé štvrťfinálové súboje. V prvom nastúpili Slováci proti Španielsku a bojovali počas prvého polčasu vyrovnane. V druhom polčase sa to zlomilo a nakonec najstarší vyhrali 6:1. V druhom postupovom zápase hrali s Belgickým Hacht a vyhrali pomerne hladko 5:1. Aj keď sa to môže zdať jednoduché, súperenie prebehlo vo veľmi veľkom štýle. Dobre pripravený súper nás aj potrápil, ale tešíme sa z našich víťazstiev.

2015 05 03 PGSI 6

2015 05 03 PGSI 7

Svätú omšu sme mali na Valdoccu, kde to všetko začalo, a pozdravili sme aj za vás osobne dona Bosca. Tvrdil, že sa teší na ďalší ročník, ktorý bude v malebnom krásnom štáte. Zajtra sa o všetkom rozhodne. Tešte sa na naše správy.

Informoval: Radovan Rumanovič SDB, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.