Prvé výsledky a zážitky slovenských reprezentantov na PGSI 2015

(Turín, Taliansko, 2. mája 2015) – Prinášame prvé výsledky zo športového zápolenia i zážitky slovenskej reprezentácie na Medziánrodných saleziánskych športových hrách PGSI 2015.

Deň druhý (30. apríl)

Dnešný deň sa niesol v znamení prvých zápasov. Ako prví sa súperovi postavili zoči voči reprezentanti stolného tenisu pod vedením reprezentačného trénera Tibora. Dnes boli na programe štvorhry. Náš reprezentant Andrej K. s Poľkou Agnieskou vytvorili slovensko-poľský tandem. Zápas sa niesol v duchu dlhých výmen a saleziánskej atmosféry. Druhú dvojicu tvoril slovensko-poľský pár Laura B. a Bolek L. Po sérii topspinov a backhandov nakoniec Bolek nezvládol silnejúci tlak a v posledných dvoch výmenách sa šťastie priklonilo na stranu súpera.

2015 05 02 PGSI 7

2015 05 02 PGSI 8

V druhej odľahlej hale sa odohrával urputný boj vo volejbale. Reprezentantky Slovenska sa postavili proti silnému výberu z hlavného mesta Chorvátska, ktorý prišiel obhájiť prvenstvo z minulého roka. Naše dievčatá bojovali o dušu, ale po spŕške kvalitných smečov sme v úvodnom zápase odišli z krátka.

2015 05 02 PGSI 11

 

2015 05 02 PGSI 10

Naše nežné zastúpenie v drsnom športe – futbale – sa stretlo so silným súperom z neďalekého Osvienčimu. Tréner Peter Z. sa vyjadril, že jeho zverenkyne mali od úvodu problém s aklimatizáciou. V druhej minúte sme sa však ujali vedenia po krásnej akcii po pravom krídle. Prišla dvanásta minúta druhého polčasu a naše súperky chceli predčasne ukončiť zápas. Naše dievčatá sa nedali a "klepli" ďalších 5 kúskov.

2015 05 02 PGSI 2

Zahrali si aj zverenci skúsených a rokmi preverených trénerov Eja, Kvaka, Peťa, Matúša, Henka a Rustyho. Žiaden z tímov nenašiel premožiteľa a tak zatiaľ plávajú turnajom vo výsostných vodách.

Výsledky:Futsal A 9:2 ZáhrebFutsal A 6:0 PoľskoFutsal B 3:1 Valencia

Otvárajúce sa brány olympijskej haly priniesli predzvesť úvodného ceremoniálu na ktorom sme zistili, koľko nás tu vlastne je. Unavení a plní očakávaní sa modlíme a zaspávame.

2015 05 02 PGSI 1

2015 05 02 PGSI 3

2015 05 02 PGSI 4

2015 05 02 PGSI 6

 

Deň tretí (1. máj)

Kde bolo tam bolo, už je deň tretí a my sme zažili ďalší rozprávkový deň. Prebojovali sme sa rannou špičkou a naši najstarší futbalisti vykročili tou správnou nohou a odštartovali tak úspešný deň pre slovenskú reprezentaciu výhrou nad Belgickom, celkom vysoko – 9:3. V tomto víťaznom ťažení pokračovali aj naši starší chalani výhrou nad ďalším belgickým tímom 14:0. Naše nežné futbalové pohlavie podľahlo papierovo silnejšiemu súperovi vysoko 9:0, na čo by naša najväčšia fanynka Ingrid P. povedala: "Ale mňa to mrzííí." Skvelú fanúšikovskú kulisu sa podarilo vytvoriť v hale Sevastopoli, no aj napriek tomu naše zverenkyne podľahli v nervy drásajúcom zápase proti výberu z Poľska 3:0.

Naši stolnotenisoví reprezentanti boli hybnou silnou v našom fanklube, lebo dnes mali regeneračný den. Belgická výprava patrí medzi najpočetnejšie a preto sa dá tušiť, kto bol súperom našich najmladších futbalistov. Výber z Belgicka sme zdolali 7:2. Po obede a Medzinárodných saleziánskych športových hrách sme pokračovali ďalšími zápasmi v skupinách. Úspešne sme zvládli všetky nástrahy, ktoré na nás čakali na ihrisku proti súperom z Halle 9:1, z Bruselu 7:1 a taktiež aj Ľubľany 8:6.

2015 05 02 PGSI 5

Medzi zápasmi sme absolvovali rôzne exkurzie po centre Turína. Prehliadka mesta a návšteva obchodov v nás zanechali pekné spomienky. Avšak návšteva vystaveného Turínskeho plátna bol ten najsilnejší zážitok, ktorý si budeme pamätať do konca života alebo aspoň do konca školského roka. V každom tíme sa vyskytli aj zranenia, ktoré ale nie sú natoľko vážne, aby sme sa s nimi zaoberali. Tešíme sa na ďalší deň v slnkom zaliatom Taliansku, ktorý nám prinesie nové zážitky.

2015 05 02 PGSI 12

Informoval: Radovan Rumanovič SDB, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.