Prvý víkendový kurz odštartoval projekt Teológia pre mladých

(Belušské Slatiny, 7. januára 2019) – Viac ako 20 mladých strávilo druhý decembrový víkend na prvom kurze saleziánskeho projektu Teológia pre mladých. Stretnutie sa uskutočnilo v Rodinkove počas sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Ako spomenul koordinátor kurzov don Peter Ondrej: „Aj don Bosco začínal svoje veľké dielo na sviatok Nepoškvrnenej.“

Úvod, v piatok podvečer, bol sprevádzaný svätou omšou a zoznamovaním. Počas neho mladí teológovia zistili, že majú medzi sebou šikovných ľudí, mnohí z nich študovali medicínu, majú certifikát z cudzieho jazyka, precestovali svet krížom–krážom. Taktiež sa medzi sebou podelili o svoje skúsenosti so saleziánskou rodinou a tým, prečo ich oslovila.

Sobotné ráno sa nieslo v znamení meditácie nad základmi kresťanskej viery. Neskôr nasledovalo niekoľko blokov „výučby“. Účastníci sa dozvedeli, že fundamentálna teológia je náuka o základoch viery a podrobnejšie sa zaoberali vierou, zjavením, teológiou, teológiou a ľudským poznaním v dejinách, kresťanstvom a inými náboženstvami a nakoniec sa dotkli aj témy viery a rozumu.

Lektor prvého kurzu don Pavol Grach mladým objasnil, že fundamentálna teológia je o obhájení, vysvetľovaní a obrane toho, čo veríme ako kresťania a prečo. Medzi prednáškami sa častokrát rozprúdila živá debata, a preto bol večer venovaný stíšeniu sa pred Oltárnou sviatosťou.

Posledný deň kurzu dostali mladí nadšenci pre teológiu patristický text – z prvých čias kresťanstva – a neskôr diskutovali o zjavení na vrchu Sinaj. Nasledovala slávnostná nedeľná svätá omša a prvé stretnutie nového projektu ukončil obed s chutným koláčikom na záver.

Zdroj: www.domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.