Putovný pohár Saleziánskej hokejbalovej ligy má svojho víťaza

(Košice, 6. mája 2013) – Celoročné úsilie mladých košických hokejbalistov vyvrcholilo v stredu 1. mája, kedy sa odohralo finále Saleziánskej hokejbalovej ligy (SHBL). Posledným ôsmym kolom, ktoré sa už tradične odohralo v saleziánskom stredisku na Kalvárii v Košiciach, sa definitívne rozhodlo o umiestnení zúčastnených tímov.

Saleziánska hokejbalová liga má v Košiciach dlhú históriu a súťažnými kolami prešlo stovky mladých hráčov. Po kratšej prestávke a reorganizácii liga začína opäť naberať na popularite, hoci pravidlá turnaja sú náročné.

Spôsob hry tohtoročnej súťaže pozostával z ôsmich kôl, ktoré sa uskutočňovali raz mesačne a počas ktorých si zmerali sily všetky tímy vzájomne. Zápasy boli hodnotené bodmi, ktoré v koncovom sumáre určili poradie tímov.

„Dnes potrebujeme vyhrať dva zápasy, aby sme si mohli byť istí, že nestratíme prvenstvo v tabuľke,“ hodnotil na začiatku turnaju hráč z víťazného tímu DUCKS. „V náš prospech môžu hrať aj prípadné prehry tímu HBC TeFur Falcons, ktorý je hneď za nami. My však budeme hrať tak, aby sme s touto možnosťou nemuseli rátať,“ dopĺňa jeho spoluhráč.

Hoci tímy, ktoré mali hrať o prvé a tretie miesto boli známe, poradie do poslednej chvíle nebolo jasné. Tento fakt dával do turnaja veľké zapálenie pre hru a aktivita hráčov bola zrejme najlepšia zo všetkých kôl ligy. Bolo možné preto vidieť technicky veľmi kvalitné zápasy a unikátne góly.

„Keby sme hrali celý rok tak, ako dnes, mohli sme hrať o prvé priečky,“ spokojne konštatoval hráč z Dynama Ťahanovce po úspešne odohratom zápase, ktorý im pomohol k získaniu bronzovej medaile. O tretiu priečku súťažili s tímom Jaguars, ktoré hoci v záverečných zápasoch podalo excelentný výkon, skončilo na štvrtom mieste.

Majiteľom putovného pohára až do začiatku ďalšieho ročníka Saleziánskej hokejbalovej ligy sa stalo mužstvo DUCKS. Veríme, že okrem pohára a medailí získali nové priateľstvá a spolu s ostatnými tímami sa zapoja do ďalšej ligy v novom školskom roku. Dúfame, že pribudnú aj nové mužstvá, ktoré svojou hrou obohatia súťaž.

Informoval: Miroslav Podstavek

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.