Radosti a starosti nitrianských saleziánok

(Nitra, 29. február 2016) – V Nitre pôsobí štvorčlenná komunita sestier saleziánok. Ich hlavný apoštolát je medzi najchudobnejšími v rómskej osade na Orechovom Dvore (časť mesta Nitra).

Ako prežili posledné týždne? Veľkú radosť mali nedávno rómske deti z ovečky, ktorú im priniesol salezián don Jozef Gibala, zo saleziánskeho domu v Hodoch. Skúsenosť pohladkať si ju či dať jej napiť, dala ich životu nový rozmer. Deti sa potešili aj z novej postieľky, ktorá má pre veľký úspech až dvoch „nájomníkov“. Medzi ďalšie radosti patrí aj postupné rozväzovanie jazýčkov týchto detí či nadobúdanie nových zručností.

V škole sestry zažívajú aj náročnejšie chvíle, ale držia sa statočne a pamätajú na don Boscovo heslo – za duše. Snažia sa deťom pomáhať maximálne, ako sa dá, aby sa posunuli ďalej a nemuseli opakovať ročník. Vo vernom žití povolania bol pre nich povzbudením aj farský deň zasvätených, ktorý prežili s miestnymi kňazmi. Počas svätej omše a neskôr pri večeri spoločne ďakovali za tento dar.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.