Rastú nám noví horolezci?

(Žilina, 6. júna 2023) – Domka – Združenie saleziánskej mládeže rozširuje v Žiline svoje športové aktivity o ponuku horolezeckých podujatí. Vďaka projektu Akčné víkendy pre mladých dobrovoľníkov, ktorého cieľom je naučiť starších aj mladých animátorov zaujímavé lanové a adrenalínové zručnosti, nakúpili potrebný materiál aj do svojho strediska.

Pre dnešných mladých sú takéto aktivity atraktívne, a tak naplno využívajú výbavu na podujatiach Domky. „Začali sme na skalách v Porúbke, kde sme si trénovali pod dozorom starších dobrovoľníkov rôzne lezecké techniky. Mladších sme učili základné lanové techniky vo Veľkej Fatre. Za pomoci našich priateľov jaskyniarov sme preskúmali časť jaskyne v Jánskej doline a opäť sa priučili novým znalostiam o lezení. Výstroj sme využili už aj v Belských skalách,“ pochválili sa Žilinčania.

Popri lezení sa mladí učia novým zručnostiam, budujú silné priateľstvá a zmysluplne trávia svoj voľný čas. „Už teraz sa tešíme na ďalšie výjazdy, keď sa stretneme a naše materiálové vybavenie využijeme, poprípade poskytneme ďalším záujemcom,“ odkazujú Domkári.

Projekt podporil Nadačný fond Slovenská elektrizačná prenosová sústava v Nadácii Pontis.

Zdroj: domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.