Rehoľné sestry opäť spúšťajú bezplatnú linku so službou ucha

(Bratislava, 9. marca 2022) – Na podnet Konferencie biskupov Slovenska a Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku obnovujú rehoľné sestry z rôznych kongregácií spoluprácu so Slovak Telekom.

Operátor opäť ponúkol bezplatnú linku – tentokrát na pomoc ľuďom na Slovensku, ktorých sa dotýka vojna na Ukrajine. Službu spúšťajú 8.3.2022 a bude k dispozícii od pondelka do piatku v čase od 9.00 do 21.00 na bezplatnom telefónnom čísle 0800 188 610.

Blízkosť susedom utekajúcim pred vojnou sa prejavila v našej krajine silnou solidaritou akýmkoľvek spôsobom. Mnoho ľudí však prežíva aj strach, úzkosť, neistotu a potrebujú útechu, povzbudenie, nádej a modlitbovú podporu. „Hashtagom #smetuprevas chcú rehoľné sestry vyjadriť solidaritu okrem inej konkrétnej pomoci aj takouto službou ucha,“ hovorí koordinátorka tejto iniciatívy rehoľných sestier saleziánka Miroslava Tarajová, FMA.

Monika Skalová, FMA

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.