Relikvia dona Bosca bola ukradnutá

(Castelnuovo Don Bosco, Taliansko, 6. júna 2017) – V piatok 2. júna vo večerných hodinách bola ukradnutá relikvia svätého Jána Bosca, ktorá bola umiestnená v zadnej časti Baziliky Dona Bosca na Colle Don Bosco.

"Spolu s mnohými ctiteľmi, ktorí sa dozvedia o udalosti, veľmi smútime. Veríme, že don Bosco sa môže dotknúť sŕdc tých, ktorí tento skutok vykonali a nechať ich vrátiť relikvie k jeho nohám rovnako, ako mal schopnosť premeniť životy mladých ľudí, ktorých stretával. Sme si tiež istí, ako sa to aj stalo, že relikvia dona Bosca môže byť ukradnutá, no dona Bosca nemôže nikto vziať nám ani mnohým pútnikom, ktorí navštevujú tieto miesta každý deň," povedal don Ezio Orsini, rektor baziliky.

2017 06 06 ANS relikvia1

Vyšetrovanie krádeže relikvie dona Bosca stále pokračuje, saleziáni, ktorí animujú baziliku ďakujú všetkým, ktorí vyjadrili svoju podporu. Turínsky arcibiskup Mons. Cesare Nosiglia v nedeľu 3. júna požiadal všetkých kňazov vo svojej diecéze, aby pamätali na saleziánsku komunitu počas omší na sviatok zoslania Ducha Svätého.

"Novinky o krádeži relikvie svätého Jána Bosca z chrámu v Castelnuove sú jedny z tých, ktoré nikdy nechcete počuť," napísal arcibiskup vo vyjadrení. "Pretože v tejto súvislosti musíme uvažovať o veľkej morálnej biede tých, ktorí by boli schopní vziať "symbol", ktorý bol ponechaný a uchovávaný k úcte a viere všetkých."

2017 06 06 ANS relikvia3

Po pozvaní kňazov k spomienke na saleziánsku komunitu počas omší Mons. Nosiglia zakončil vyzvaním tých, ktorí relikviu zobrali, aby ju vrátili "okamžite a bezpodmienečne, aby sme mohli obrátiť tento bolestivý list a mohli náležite pokračovať v úcte pamiatky dona Bosca v jeho rodisku."

Na Colle Don Bosco zatiaľ polícia vyšetruje prípad a ako potvrdil don Orsini, pútnici stále prichádzajú s oddanosťou a pokojom.

2017 06 06 ANS relikvia2

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.