Rodinné centrum mamy Margity prilákalo na Deň otvorených dverí až 500 ľudí (+ video)

(Bratislava, 3. februára 2017) – V nedeľu 29. januára sa prvýkrát otvorili dvere novovznikajúceho Rodinného centra mamy Margity pre verejnosť. Symbolicky, pred sviatkom zakladateľa saleziánov Don Bosca, si tak na Trnávke pripomenuli, aké dôležité je starať sa o mladých a o budúce generácie. Rodinné centrum nesie názov po matke dona Bosca – mame Margite. Jej láskavý prístup k výchove a vzor rodinného života bol inšpiráciou aj pre samotného dona Bosca.

2017 02 03 DOD RCMM 1

Rodinné centrum posvätil provinciál saleziánov don Jozef Ižold. Návštevníkov sprevádzala digitálna mapa na TV obrazovkách, ako aj letáky, kde boli vyznačené všetky zariadenia v rámci centra. Pozrieť si mohli priestory budúcich ambulancií, materskej školy, poradenského centra Family Garden aj materského centra Margarétka. Prehliadku zároveň sprevádzal výklad z radov dobrovoľníkov.

2017 02 03 DOD RCMM 2

2017 02 03 DOD RCMM 4

Budovu bývalej drevárskej školy rekonštruovali saleziáni niekoľko mesiacov. Pri tejto práci im pomáhali víkend čo víkend (a niekedy aj v pracovné dni) desiatky dobrovoľníkov. Na Deň otvorených dverí prišlo viac ako 500 ľudí, medzi nimi tiež primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Zo saleziánskej rodiny nechýbal provinciálny koordinátor saleziánov spolupracovníkov Julian Tomaštík.

2017 02 03 DOD RCMM 3

2017 02 03 DOD RCMM 5

Prečítajte si viac o novom Rodinnom centre mamy Margity alebo si pozrite reportáž:

 

 

Zdroj: trnavka.skFoto: Dominik Štefanička

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.