Rodinný Volley session v Dubnici opäť bodoval

(Dubnica nad Váhom, 12. apríla 2018) – Na veľkonočný utorok sa uskutočnil už 11. ročník tradičného volejbalového turnaja Volley session. Tento rok sa ho zúčastnilo až 10 tímov s priam medzinárodnou účasťou. O medaily bojovali v tíme s názvom Piaristi Nitra aj kresťania z Iraku.

Volejbalový turnaj zorganizovala Laura, združenie mladých, tento rok v spolupráci so Súkromným centrom voľného času Laura v Dubnici nad Váhom. V základných skupinách sa stretli tímy z Dubnice, Nitry, Senice, Dolného Kubína, Námestova i ďalekého Bardejova.

Športové podujatie sa začalo ráno spoločnou svätou omšou v novom kostole sv. Jána Bosca. V kázni sa mladým prihovoril direktor dubnickej komunity saleziánov don Pavol Piatrov. Koncelebrovali aj niektorí aktívni hráči v turnaji – salezián don Peter Stellmach a na záver dostali prítomní požehnanie od novokňaza piaristu pátra Petra Valachoviča, ktorý prišiel s tímom hráčov z Nitry.

Regulérny priebeh turnaja zastrešoval Juraj Bartoš a Andrej Babulík a o organizáciu sa postarala saleziánka Elena Holá s viacerými dobrovoľníkmi. Tí ochotne pomáhali pri príprave, registrácii, bodovaní, občerstvení i odmeňovaní.

Zo základnej skupiny na 3. ZŠ postúpili tímy Sele zle Námestovo a Spielmachři z Dubnice, ktorí zápasili vo finálových zápasoch na 2. ZŠ s tímami z Dolného Kubína a PGSI (dievčenská slovenská saleziánska volejbalová reprezentácia do 18 rokov). Spomedzi dvoch oravských kandidátov nakoniec získalo 3. miesto Námestovo a zlato získal v dramatickom zápase domáci tím Spielmachři výhrou nad tímom PGSI.

"Tešíme sa z fair-play hry aj zo zapojenia viacerých nových tímov. Zvlášť oceňujeme odvahu najmladšieho tímu (prevažne) ôsmakov, aj vďaka ktorým sa „tradičnej volejbalovej Dubnici“ podarilo získať viacero pozícií celkového rebríčka, a to od prvého miesta až po desiate," zaznelo zo strany organizátorov.

Napriek tomu, že organizátori tento rok rozšírili turnaj na 2 telocvične, podarilo sa zachovať jeho rodinnú atmosféru, zdravú súťaživosť a viacerí vyjadrili svoju radosť a spokojnosť s priebehom celého podujatia.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.