Rodiny z Troch hôrok hľadali strateného Nema

(Gróň Placowka, 15. augusta 2019) – Rodiny zo saleziánskeho strediska na Troch hôrkach v Košiciach strávili koniec júla na rodinnom tábore neďaleko poľských hraníc v Gróň Placowke. Saleziánska komunita, animátori a 36 rodín spoločne prežilo príbeh animovanej rozprávky „Hľadá sa Nemo“.

Úvodný vstup do školy na útese bol podmienený spoločným občianskym preukazom celej rodiny. Neslúžil iba na jednoduchú identifikáciu, ale aj k prezradeniu zaujímavých záľub, zvykov a v neposlednom rade aj fotiek. Prostredníctvom rôznych workshopov sa rodičia s deťmi v spolupráci s animátormi priúčali základným znalostiam, ktoré bežná morská ryba vie.

Každodennú vyučovaciu rutinu prerušilo unesenie Nema, ktorého domovom sa na chvíľu stalo akvárium v príbytku jedného potápača. Deti s rodičmi opustili morské lavice a ponáhľali sa Nemovi na pomoc. Po celodennom výlete sa to nakoniec podarilo a deti sa mohli spolu s ostatnými rybami a medúzami vrátiť do školy na útese.

Súčasťou programu bol aj čas pre manželov, počas ktorého si mohli oddýchnuť od svojich ratolestí a prehĺbiť svoj vzťah. Najväčšie ocenenie dostalo večerné rande, ktoré sa tento raz uskutočnilo vo forme posedenia v inscenovanej reštaurácii. Manželia si tak mohli prerozprávať témy, na ktoré nemali popri výchove detí čas.

Posledný večer sa niesol v rytme hudby a spevu pri ohni, na ktorom sa opekali rozvoniavajúce klobásy. Pre deti, ktoré sa nebáli, animátori pripravili skúšku odvahy v temnom lese – pre mladšie ľahšiu a pre staršie o trocha ťažšiu.

Vďaka animátorom a saleziánskej komunite na Troch hôrkach sa aj tento rok podarilo usporiadať tábor, kde si rodiny oddýchli, zažili spolu mnohé dobrodružstvá a aktivity, a manželia sa mohli v pokoji porozprávať. Organizátori veria, že aj toto podujatie prispelo k upevneniu rodín a posilneniu manželských vzťahov.

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.