Rómske deti ďakovali svojim mamám

(Bardejov–Poštárka, 13. mája 2013) – V druhé májové nedeľné popoludnie rómske deti zo saleziánskej Základnej školy s materskou školou bl. Zefyrína v Bardejove vo veľkom štýle ďakovali svojim mamám a starým mamám za ich starostlivosť a lásku.

Spolu s učiteľmi, vychovávateľmi a asistentmi pripravili školské predstavenie, v ktorom svoj talent ukázali všetky deti školy. Predstavenie otvorili najmenší škôlkari básničkami a pesničkami. Potom sa už postupne predviedli žiaci od nultého ročníka po najstarších štvrtákov. Program bol bohatý. Mamky mohli počas hodiny vidieť rómsky tanec, ale aj tance v rôznych moderných rytmoch. Vrátiť sa do detských čias prostredníctvom rozprávky o Červenej Čiapočke, no i zaspievať si niekoľko pekných piesní spolu so svojimi ratolesťami.

Po vystúpení každé dieťa podarovalo svojej mamke vlastnoručne vyrobený kvietok či srdiečko. Celým programom nás sprevádzal pán učiteľ Mgr. Ján Marčin a na všetko dozeral a pod palcom mal riaditeľ školy don Peter Hasidlo SDB.

Informovala: Mgr. Dana Šestáková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.