Rozlúčili sme sa so saleziánkou spolupracovníčkou Zemkou Jaurovou

(Bratislava, 14. októbra 2014) – V bratislavskom Krematóriu sa 13. októbra saleziánska rodina rozlúčila so saleziánkou spolupracovníčkou Zemkou Jaurovou. Pán si ju k sebe povolal 7. októbra 2014 v doobedňajších hodinách na sviatok Ružencovej Panny Márie.  

„Zemka Jaurová bola nevšednou ženou s veľkodušným srdcom, zapáleným saleziánskou láskou. Obdarúvala ňou každého človeka v jej blízkosti; či to boli mladí, sestry, bratia alebo ktokoľvek iný. V „obchodíku“ s knihami v saleziánskom stredisku na Mamateyovej sa každý rád zastavil a pookrial v jej prítomnosti,“ spomínajú sestry saleziánky. Saleziánska rodina jej vďačí aj za množstvo profesionálnych jazykových korektúr.

Provinciálny koordinátor saleziánov spolupracovníkov Anton Horváth spomína: "Zemka bola a je vzácnou perlou Združenia. Jej posledným zbohom so Združením bola jazyková korektúra slovenského textu nového Projektu apoštolského života. Mal som pre ňu prichystané darčekové vydanie, ale k jeho odovzdaniu už žiaľ nedošlo.“

Zemka bola veľkou dobrodinkou sestier saleziánok. Nikdy im nezabudla k sviatku podarovať dobrú knihu. Veľa sestier jej vďačí za korektúry záverečných prác a kníh. Túžila dokončiť korektúru tretej časti knihy Kronistória Inštitútu FMA III. o Márii Mazzarellovej, ale Pán jej doprial odpočinok.

Hoci bola pani Zemka už v dôchodkovom veku, mala zmysel pre tínedžerský slang a podporovala mladých v ich literárnej kreativite. Niekoľko rokov robila jazykové korektúry pre interný časopis Laury, združenia mladých s názvom Lawína.

V neposlednom rade si Zemka Jaurová do svojich modlitieb adoptovala saleziánsky vyťažených ľudí a tých potom neprestajne systematicky podporovala svojou modlitbou – aby sa pre mladých robilo čo najviac dobra.

 

Zdroj: www.ascslovakia.sk, www.salezianky.sk, www.laura-mladez.sk

Foto: www.mamateyka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.