Rozlúčka s Ivom

Leto v saleziánskych strediskách sa spája s rôznymi aktivitami pre mladých, tábormi, duchovnými cvičeniam, a personalnými zmenami. Z Bardejova – Vinbargu po 10-tich rokoch odchádza salezián Ivo Štofej SDB. Pri večernom posedení sa s ním mladí rozlúčili, poďakovali,zaspomínali, odovzdali darceky a zložili báseň.

Jedného dňa si prišiel k nám,sám veľký Ivo, šéf a pán. Sympatický si nebol hneď,no mal si na všetko odpoveď.Ako chlap si pracovitý,v Bardejove si sa chytil.Krompáč, hrable, motyka, s každým si rád potykáš.Každým dňom získaval si si ľudí,v táboroch si bol skvelý ranný budík.Strážil si nás jak oko v hlave,pozor si na nás dával stále. Úsmev na tvári, v ruke ŠARIŠ,k tomu všetkému aj perfektne varíš.Na Brezovke francúzske zemiaky, vajíčková pomazánka, tak skvele to nespraví žiadna mamka.

Stal si sa vzorom mnohých mladých,dal si nášmu životu nový nádych.Nebol si len farárom či kamarátom,stal si sa nám otcom a bratom.Úprimný si k nám vždy bol,nikto Ťa v tom netromfol.Vážime si Ťa viac každým dňom, tie dni napĺňaš úsmevom.

Tvoje omše vždy výnimočné sú,ľudia si z nich stále niečo odnesú.A tie kázne bleskové neprekoná nik,v tých si naozaj veľký priekopník.Hovorí sa, že „menej je niekedy viac“,a Tvojich pár slov stačí, pravdupovediac.Múdre, vtipné a aj vážne, to sú Tvoje super kázne.

Radil si každému, kde sa dalo,na život si dával správny návod.Tvoje rady zo spovede dodávali silu,vyplnil si prácou každú voľnú chvíľu.Oratko, kostol, ihriská, mnoho iných vecí,postavil si pre mladých aj pre malé dzeci.Nielen práca Ťa spája s ihriskom,veď aj vo futbale si náš šampión.

Niektorí tvrdia, že za komunizmu lepšie bolo,mali by pravdu, ak by mali Teba naokolo.Veď komunistický tábor, úplne TOP,nikto tomu týždňu nechcel dať stop.Samozrejme každý táborový týždeň je skvelý,vieme, že ani tá diaľka nás nerozdelí.Cviká, predlžené víkendy či výlety,och, ako strašne rýchlo ten čas letí.

Zajtra odchádzaš prišiel si včera len,10 rokov ubehlo, je to ako sen. Vždy keď budeš počuť pesničku od U2,spomeň si, že Ty patríš navždy TU!

Psíčkarov si vždy v láske mal,vzduchovku si na nich vyberalÚplatkom Ti boli stále,Dru tyčinky veľké, malé.Pečené klobásky, pohodový večer, pivo,každému je už trošku clivo.S láskou na monterky vyšité náradie,lebo Ty práci nevieš povedať: „NIE“!Ako spomienka sú napísané listy,že sa Ti budú páčiť, to sme si istí.List napísať nie všetci zvládli,lebo slzy im na líca padli.Srdce Tvoje na východ navždy patrí,prídeme za Tebou aj cez Tatry.Každoročná tradícia – plesať spolu, že nám odchádzaš, máme riadnu smolu.

Ak Ti chýbať budeme všetci,Tvoje milované dzeci,zbaľ všetky veci,nenápadne uteč,neznič si účes,do auta si sadni,do náručia nám padni.S úsmevom k nám príďa už nikdy neodíď!

Nezabúdaj, že radi Ťa veľmi máme,my Ťa nikam neposielame.Že v našich srdciach, domoch, bytoch miesto máša Ty budeš navždy Náš!

2013 08 23 Ivo 01

2013 08 23 Ivo 03

2013 08 23 Ivo 04

2013 08 23 Ivo 05

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.