Rožňavská Domka oslavovala štvrťstoročie svojej činnosti

(Rožňava, 22. novembra 2016) – Tretiu októbrovú nedeľu rožňavskí domkári oslavovali 25 rokov svojej činnosti. Podujatia sa okrem mladých domkárov zúčastnil aj rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik, Dionýz Kemény, zástupca primátora mesta Rožňava, ako aj priaznivci a podporovatelia združenia.

Oslava narodenín začala svätou omšou v Kostole svätého Františka Xaverského, ktorú celebroval otec biskup. V kázni vyzdvihol dôležitosť činnosti miestneho strediska Domky, jej vplyv na mladých a ich formáciu. Taktiež vyjadril ľútosť nad narušením vzťahov medzi saleziánskou rodinou a predošlým vedením biskupstva, pričom prítomných vyzval k novému spoločnému začiatku a odpusteniu. Koncelebrantmi boli okrem saleziánov z rožňavskej komunity aj miestni správcovia farností.

Podujatie pokračovalo v priestoroch Domky, kde sa hostia popri občerstvení mohli dozvedieť niečo z histórie strediska, ktorá bola doplnená aj fotografiami. Slova sa ujala bývalá predsedníčka strediska Lucia Blahúsová ASC a svoje poďakovanie a túžbu pokračovať v spoločnej práci pre dobro mladých v mene mesta vyjadril aj zástupca primátora Kemény.

Celé poobedie prebehlo v príjemnej rodinnej atmosfére, ktorá pokračovala v duchu priateľských rozhovorov a stretnutí až do večerných hodín.

Informovali: Štefan Moravčík a Mariana Michalková ASC

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.