Rybačka na tábore: bez háčika v prste skončil málokto

(Trnava 7. augusta 2012) – Trnavskí animátori cez leto nelenili. Pripravili viac ako tri tábory nielen pre deti ale aj rodiny. „Tak ako sa vedia rozdeliť naše deti medzi sebou, tak sa vedia podeliť aj s vami, milí animátori. Tak vám za vašu usilovnosť a obetavosť počas celého tábora odovzdávam celú igelitku sladkostí,“ povedala v príhovore animátorom jedna z mamičiek Mirka Brestovanská.
 
Kto by si však myslel, že rodinný tábor je vlastne bežná dovolenka rodín, mýli sa. Je to tábor, kde animátori pripravia v Osľanoch program pre deti spolu s rodičmi. A za odmenu sa od rodičov zo strediska naučia veci, ktoré im pomôžu dospieť.
 
„Čo nám to ešte dalo? Naučilo nás to trpezlivosti, zodpovednosti, otvorenosti, ochote sa podeliť s cudzími a dokázať sa zrieknuť nerozvážnosti, ktorá ti napadne,“ rozhovorili sa postupne animátori.
 
Súčasťou programu bol aj výlet do Vodného sveta pri Sebedraží. Práve tam prišli mnohí otcovia k netypickým zraneniam, keď už po desiatom chytenom kaprovi nevládali vyťahovať háčiky z rýb. Napriek tomu ukázali pred deťmi veľkú trpezlivosť.
 
Na tábore sa spolupodieľali aj saleziáni spolupracovníci. Práve vďaka nim si tábor mohli dovoliť aj rodiny, ktoré by na to nemali financie. Projekt bol spolufinancovaný aj z prostriedkov mesta Trnava a vyššieho územného celku.
 
Viac o trnavskom tábore sa dozviete v reportáži zo Saleziánskeho magazínu.
 
120807_trnava1.jpg
 
120807_trnava2.jpg
 
Text: Dominika Racková
Foto: Pavol Lackovič

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.