S Forty For You sa dá prežiť pôst mimoriadne

Laura, združenie mladých, v spolupráci so sestrami saleziánkami aj tento rok pripravili pôstne zamyslenia pre mladých s názvom Forty For You. Zamyslenia napísali mladí ľudia pre mladých. Ponúkajú priestor a podnety pre lepšie prežitie Pôstneho obdobia a dôkladnejšiu duchovnú prípravu pred veľkonočnými sviatkami.

Tento rok sa do projektu zapojilo viac ako 50 dobrovoľníkov, ktorým sa podarilo vytvoriť zamyslenia nad evanjeliom každého dňa. Pre záujemcov budú dostupné v mobilnej aplikácii pre systém Android Forty For You, na facebookovej stránke @lauramladez a instagrame @lauramladez. Projekt Forty For You odštartoval na Popolcovú stredu a bude trvať do Veľkonočného pondelka.

Forty For You nepredstavuje len teóriu, ako lepšie prežiť pôst. Podnecuje mladého človeka k skutkom na prehĺbenie jeho viery. „Keď sa zamýšľam, ako ja vnímam celý projekt, je to jasné. For You – niečo pre teba! Niečo, čoho cieľom je tešiť, povzbudzovať, obohacovať iných. Je pre mňa nádherným pôstnym darom pre ľudí v dnešnej dobe. Pomáha prežiť štyridsať dní jednoduchšie, krajšie, no, čo je podstatné, hlavne s veľkou hĺbkou vo vnútri,“ vysvetľuje za tím Forty For You saleziánka Marta Baňasová.

Pripomína, že zamyslenia sa dajú využívať aj ako forma rannej modlitby.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.