S júnovým Rebríkom cestujeme na prázdniny

(Bratislava, 6. júna 2022) – Chystáte sa počas prázdnin vybrať na neznáme miesta, za zaujímavými zážitkami či novými priateľmi? Nezabudnite na júnový Rebrík! Téma júnového čísla VLAKOM NA PRÁZDNINY umožní každému čitateľovi nasadnúť do prázdninového vlaku. Viac o júnovom vydaní TU.

Hneď na úvod sa dozvie rozličné zaujímavosti o železničnej doprave, o jej riadení a aj o zaujímavých železničných stavbách sveta. Aby sa vlakom dobre cestovalo, dvojstránka ponúka aj Cestovné Bingo – hru na dlhé cestovanie.

Čitatelia si môžu poskladať vlastný prázdninový vláčik – papierovú skladačku, ktorú nájdu v strede časopisu.

Každé dieťa cez prázdniny zažije určite veľa zaujímavého. Aby pri všetkých svojich prázdninových aktivitách deti nezabúdali na Boha, môže sa skladačka vlaku zmeniť na Prázdninový vlak vďaky. Stačí na kartičku každý deň nakresliť prázdninový zážitok a dopísať k nemu krátku modlitbu, v ktorej možno Boha chváliť a ďakovať mu za nové objavy, nevšedné zážitky, nezabudnuteľné chvíle, za malé aj veľké prázdninové radosti i za obyčajné pokojné dni s rodinou.

V rubrike S Glóriou v Ugande porozpráva Glória kamarátom o cestovaní v Ugande a o zaujímavých dopravných prostriedkoch, v ktorých sa najradšej vozieva. Jej obľúbené zvieratko chameleón León využil Glóriino rozprávanie a hneď na ďalšej strane pripravil pre čitateľov bludiská skrývajúce zaujímavé riešenia.

Ozubnicová železnica Tisovec – Pohronská Polhora – tak sa volá fotoreportáž o zaujímavej železnici – zubačke, ktorá je aj národnou kultúrnou pamiatkou. Možno pohľad na čaro historického vlaku v rubrike Vypátrali sme pre teba aj vo vás vzbudí chuť povoziť sa na ňom počas prázdninových potuliek po Slovensku.

Rebrík si môžete objednať na eshope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.

 

Informovali: Katarína Jantáková, Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.