S marcovým Rebríkom o neubližovaní

(Bratislava, 18. marca 2022) – Marcové číslo časopisu Rebrík nás vovádza do pôstneho obdobia. Poukazuje na rozličné rany a bolesti, ktoré ľudia vedia spôsobiť iným.

Téma marcového Rebríka Stop ubližovaniu na prvej dvojstránke rozpráva o „žartíkoch“ spolužiakov, ktoré môžu viesť k závažnejšiemu ubližovaniu. Prvá dvojstránka ponúka nielen príbeh jedného takéhoto „žartu“, ale aj zamyslenie, čo pri podobných situáciách môže urobiť náhodný pozorovateľ i ten, komu ubližujú.

Viac na www.rebrik.sk alebo TU.

Aby strom mohol dať očakávané plody, musí sa prebudiť zo zimného spánku, zazelenať sa a rozkvitnúť. Zobudiť sa môžeme aj my – pomôcť nám k tomu môže celé pôstne obdobie. Ako sa nám bude dariť, to nám ukáže všitá príloha – Strom pôstneho obdobia. Ten zakvitne podľa plnenia pôstnych predsavzatí. Každý pôstny týždeň vrátane dní Veľkého týždňa si za splnenie dobrého skutku deti môžu prilepiť na pôstny strom kvety s listami. Veríme, že na Veľkú noc sa pustý strom každého dieťaťa zmení na zelený, s rozkvitnutými kvetmi.

O Ježišovom pokúšaní na púšti uvažujeme v prvú pôstnu nedeľu. Hovorí o tom aj príbeh Pokušenie, ktorý nám odhalí, že na každého z nás číha nejaká drobnosť alebo aj niečo väčšie, s čím musíme bojovať. Aj komiksový kamarát Tomáš hľadá odpoveď na svoju otázku, prečo ho nik neobdivuje. Pomôžete mu ju nájsť?

V reportáži Pes z útulku sa predstaví psík Bobo. Porozpráva nám o tom, ako mal zlého pána, ktorý sa oňho vôbec nestaral. Na krku ťažila reťaz a bol veľmi smutný. V reportáži porozpráva o tom, ako sa všetko zmenilo, keď ho našla jedna pani a odviezla ho do útulku, a keď našiel svojho nového kamaráta. Ale viac už neprezradíme…

Informovali: Katarína Jantáková, Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.