S vizitátorkou sa prišli rozlúčiť saleziánsky z celej provincie

(Bratislava, 28. novembra 2016) – Sestry saleziánky ukončili v Bratislave dňa 26. novembra kánonickú vizitáciu. Počas viac ako dvoch mesiacov sr. Mária Assunta Sumiko Inoue pôvodom z Japonska navštívila jednotlivé komunity sestier na Slovensku a v Azerbajdžane.   Záver vizitácie patril celoprovinčnému stretnutiu. V rámci úvodnej modlitby predstavili direktorky bohatstvo svojej komunity. Nasledovala záverečná správa o provincii, ktorú vizitátorka prezentovala všetkým prítomným sestrám. Opísala v nej situáciu provincie spolu s podnetmi na rozvoj tak, ako to zachytila počas svojej návštevy na Slovensku.

"Predovšetkým mi rezonuje povzbudenie posilniť pozitívnu a konštruktívnu mentalitu, nachádzať radosť v každodennom živote, nestratiť živú vieru, ktorá preniká celý život, postoje a dáva odvahu a kreativitu aj v poslaní,“ reaguje provinciálka saleziánok, sr. Jana Kurkinová.

Vyvrcholením stretnutia bola ďakovná svätá omša, ktorú celebroval don Jozef Ižold, provinciál saleziánov. O kultúrny program sa postaral folklórny súbor z materskej školy sv. Márie Dominiky Mazzarellovej, na ktorý nadviazalo hudobné pásmo. Sestry sr. Márii Assunte poďakovali japonským požehnaním a slovenským betlehemom zo šúpolia.  

Viac TU.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.