Salezián medzi moslimami; redakcii Postoja odpovedal aj Mons. Fekete

2018 11 20 kniha postoj fekete-knihy(Bratislava 20. novembra 2018) – Knihu príbehov piatich slovenských biskupov pôsobiacich v zahraničí, ktorí súhlasili s otvorenými rozhovormi, medzi nimi i salezián biskup Mons. Vladimír Fekete z Azerbajdžanu, pripravila redakcia konzervatívneho Denníka Postoj.

„V predloženej sérii rozhovorov nám redaktori predstavujú v prvom rade plnokrvných ľudí s ich rodinným zázemím, povahou, cestami hľadania, túžbami a radosťami. Súčasne dovoľujú čitateľovi nahliadnuť aj do niektorých aspektov života cirkvi v krajinách, kde títo slovenskí biskupi pracujú, porovnať ich problematiku s realitou spoločenského i cirkevného života na Slovensku,“ napísal o knihe arcibiskup Cyril Vasiľ SJ, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi.

Ďalšími biskupmi, ktorých autori oslovili, sú Ladislav Hučko, Milan Šášik, Marián Pacák a Milan Lach. Obsahom otázok je nielen ich život pred rokom 1989 a po ňom, či ich aktuálne biskupské pôsobenie, ale odpovedajú aj o ich pohľade na dnešnú slovenskú spoločnosť a Cirkev.

Rozhovor s Mons. Vladimírom Feketem viedol novinár Jaroslav Daniška a má názov Salezián medzi moslimami. Bývalý slovenský provinciál odpovedá v rozhovore aj na to, ako vnímal rozpad Československa, osobu Vladimíra Mečiara, spory okolo Mariána Kuffu, ale rozpráva aj o tom, ako to bolo so saleziánmi po páde komunizmu, o pomeroch v Azerbajdžane, či kto sú tamojší katolíci, a na základe otázok predkladá aj svoj pohľad na polemiky v Cirkvi a neodoprel ani odpoveď o tom, ako vníma vzťah Vatikánu a Číny.

Knihu si môžete objednať na tejto webovej stránke: https://obchod.postoj.sk/produkt/chodte-do-celeho-sveta/33 .

2018 11 20 kniha postoj fekete

rhsdb, foto: Postoj.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.