Salezián Štefan Kormančík je autorom júlovej brožúrky Viera do vrecka na tému misie

(Bratislava, 19. júla 2019) – Otázkou nie je to, či má zmysel pomáhať, ale ako máme pomáhať, aby to malo zmysel. Čo sú to vlastne misie? Čo k nim patrí a čo je ich protirečením? Máme misie podporovať a rozvíjať alebo je potrebné ich odstrániť ako prežitok či omyl? Môže byť nejaká forma misií aktuálna ešte aj dnes? Spoznajte problematiku misií s aktuálnou júlovou Vierou do vrecka z dielne vydavateľstva Don Bosco s názvom Ovocie misií.

„Misie a témy, ktoré sú s nimi spojené v tejto brožúre, od nás veľa požadujú, ale mnohonásobne viac nám dávajú. Misie nie sú až tak našou úlohou, ako našou šancou. V určitom zmysle dokonca našou poslednou a jedinou šancou,“ hovorí don Štefan Kormančík SDB, autor brožúrky.

Štefan Kormančík je salezián kňaz. Pätnásť rokov pôsobil ako misionár v Azerbajdžane. V súčasnosti je saleziánskym provinciálnym delegátom pre misie. Pomáha koordinovať misijnú činnosť v Jakutsku a Azerbajdžane, udržuje kontakt so slovenskými saleziánmi v iných krajinách, venuje sa príprave, vysielaniu a sprevádzaniu misijných dobrovoľníkov počas ich ročnej služby v zahraničí. Je predsedom rozvojovej organizácie SAVIO o. z., ktorá má širokú činnosť, predovšetkým v Keni, Južnom Sudáne a aj v Tanzánii, každoročne organizuje pôstnu misijnú zbierku Tehlička na pomoc tým najnúdznejším.

Júlové vydanie s názvom Ovocie misií si môžete objednať TU.

Brožúrky edície Viera do vrecka je možné predplatiť si na celý rok, ale aj kupovať jednotlivo. Objednať si brožúry môžete TU

V edícii Viera do vrecka vyšli v roku 2019 už tieto témy: Hudba ako Boží dotyk; Napísali o Ježišovi; Sme iba poslušné ovečky?; Kde sa kupuje rodičovská múdrosť?; Božská príroda?; Leto s Bohom.

Peter Novák, vydavateľstvo Don Bosco

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.