Salezián Tom Uzhunnalil je na slobode

(Bangalúr, India, 12. septembra 2017) – Salezián misionár pôvodom z Indie, don Thomas Uzhunnalil, ktorého zajali pred viac ako 18 mesiacmi v Jemene, je na slobode. Podľa indických médií, ktoré oznámili túto správu, sa salezián momentálne nachádza v meste Maskat v Ománe. Oficiálne to na sociálnej sieti Twitter potvrdila aj Sushma Swaraj, indická ministerka zahraničných vecí.

Don Uzhunnalil bol unesený skupinou ozbrojených mužov 4. marca 2016 počas útoku na dom Misionárok lásky v meste Aden v Jemene, počas ktorého zomrelo 16 ľudí vrátane 4 zasvätených.

2017 09 12 ANS Tom

AKTUALIZÁCIA (13. 9. 2017): "Don Tom Uzhunnalil je práve na ceste do Ríma, kde bude v saleziánskej komunite kvôli lekárskym prehliadkam a starostlivosti. S nesmiernou radosťou a veľkým dojatím ďakujeme Bohu a všetkým, ktorí spolupracovali na jeho prepustení," uviedol vikár hlavného predstaveného don Francesco Cereda.

ANS, tl

Foto: Manorama Online, ANS

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.