Saleziáni a animátori z Luníka IX pripravili nezabudnuteľný dievčenský tábor

(Košice, 25. júla 2013) – Štrnásť dievčat v sprievode animátoriek odišlo na chatu Borda v blízkosti Košíc, aby spoločne prežili štyri dni plné zábavy, hier, tanca a najrôznejších prekvapení.

Všetky aktivity boli súčasťou príbehu o princeznej Rapunzel. Pôsobivé scénky animátoriek dopĺňali súťaže a hry dievčat v prírode i na chate. Táborové dni boli plné prekvapení: nočná hra, púšťanie lampiónov, „kôň“ Maximus, šantenie s vodou.

V piatok si sestra Lívia pripravila pre dievčatá duchovnú obnovu. Prostredníctvom nej mohli dievčatá pochopiť, že svojou obetou môžu niekomu pomôcť, a potom mať radosť z jeho šťastia. Po duchovnej obnove nasledoval ples princezien. Slávnosť sa začala svätou omšou, počas ktorej dievčatá na znak pokánia zbierali svoje „slzy“ do orechových škrupiniek. Po svätej omši ich vyliali na ranu rozprávkového Eugena, ktorý ožil a spolu s princeznou všetkých pozvali na slávnostnú večeru a tancovačku. Večer plný zážitkov ukončilo spoločné pozeranie rozprávky pri krbe.

Na záver tábora sa zo všetkých slečien slávnostnou korunováciou stali princezné. Dievčatá aj animátorky odchádzali síce unavené, ale naplnené radosťou zo spoločných zážitkov, ktorých bolo počas štyroch táborových dní naozaj neúrekom.

Zdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.