Saleziáni a saleziánky chystajú kurz s názvom Teológia pre mladých

(Bratislava, 23. augusta 2018) – Škola teológie pre mladých od 18 do 35 rokov je jediný program svojho druhu na Slovensku. V dvojročnom cykle víkendových stretnutí a „letných škôl“ priblíži krásu Boha, ako ju poodhaľuje teológia od čias Cirkevných otcov až po súčasné uvažovanie. Kombinuje intelektuálne teologické poznanie s osobnou modlitbou a živým spoločenstvom.

„Naším cieľom je predstaviť a voviesť účastníkov do krásy kresťanskej teológie, ktorá je úzko spojená s konkrétnym životom. Spoznajú nové horizonty, ktoré idú hlbšie ako to, na čo bežne narazia v homíliách alebo katechézach v strediskách a pastoračných centrách,“ uvádzajú organizátori kurzu.

Náplň a lektori

Prvý ročníkI. Víkend – Fundamentálna Teológia (čo je teológia, magistérium, katechizmus katolíckej cirkvi, tradícia… a základné pojmy filozofie) Lektor: Pavol Grach SDBII. Víkend – Trojica a Kristológia Lektor: Vladimír Peregrim SDBIII. Víkend – Antropológia (Protológia, Gratia, Eschatológia) Lektor: Peter Štellmach SDBLetná škola – Sviatosti (iniciačné sviatosti) Lektor: Peter Ondrej SDB/ Peter Štellmach SDB

Druhý ročníkI. Víkend – Ekleziológia (tajomstvo Cirkvi) Lektor: Peter Ondrej SDBII. Víkend – Spiritualita (svedectvo Cirkvi) Lektor: III. Víkend – Morálna teológia (život Cirkvi) Lektor: Peter Štellmach SDBLetná škola – Pastorálna teológia (nové výzvy, ako odovzdávať vieru) Lektor: Viliam Riško SDB, Michal Vojtáš SDB

Okrem prednáškovej časti lektor kurzu vyberie vhodné texty na čítanie. Zvyčajne to bude: jeden text z patristiky a jeden zo súčasnej teológie.

V školskom roku 2018/19 otvoríme pilotný ročník.

1. kurz: 7.-9.12.20182. kurz: 15.-17.3.20193. kurz: 31.5.-2.6.2019„Letná škola“ sa uskutoční od 1. do 5. septembra 2019. Prihlasovanie prebieha prostredníctvom FORMULÁRA do 1.10.2018.

Kontakt na organizátoraPeter Ondrej SDB, peterpegas@gmail.comOrganizačne program zastrešuje Domka – Združenie saleziánskej mládeže, sekretariat@domka.sk

Zdroj: www.domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.