Saleziáni dona Bosca a pavlíni pozývajú na online Púť zaľúbených

(Šaštín, 19. februára 2021) – V sobotu, 20. februára 2021, sa mladí budú môcť zúčastniť prostredníctvom youtube kanála Baziliky na Púti zaľúbených. Vysielať ju budú z improvizovaného štúdia v šaštínskom kláštore. Online ročník púte je voľne dostupný a sledovateľný aj bez registrácie.

Miestnosť, ktorú účastníci minulých ročníkov poznali ako čajovňu, sa premení na nepoznanie. Svoje miesto tam bude mať moderátorská obývačka, kde sa moderátor Miro postupne stretne s Jurajom Vittekom (farnosť Sv. Rodiny, Bratislava), s mladými manželmi Lydkou a Jožkom, s psychologičkou Denisou Zlevskou a jej manželom Miroslavom. O hudobné predely sa postará speváčka Monika Ližbetin. V čajovni nebude chýbať barový pult pre rozhovory a občerstvenie, tiež pracovné stoly asistentov, ktorí budú s mladými komunikovať online a spracovávať ich otázky a podnety.

Počas obeda budú mať zaľúbení doma šancu prakticky vyskúšať svoju spoluprácu v kuchyni a zároveň sa zapojiť do súťaže o najlepší zaľúbení obed. Medzi vrcholy púte patrí streamovaná svätá omša, ktorú bude v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie celebrovať biskup Jozef Haľko. Počas nej si chodiaci obnovia predsavzatie žiť čisto a manželia svoj manželský sľub. Program ukončí adorácia z Baziliky.

Viac o Púti zaľúbených sa dozviete na zalubeni.sk alebo na facebooku.

Informoval: organizačný tím PZ

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.