Saleziáni hovorili o mladých v Európskom parlamente

(Brusel, Belgicko, 7. decembra 2012) – 27. novembra sa niekoľko predstaviteľov saleziánskej neziskovej organizácie Don Bosco International (DBI) zúčastnilo na debate o sociálnej a humanitárnej pomoci cirkevných inštitúcií s názvom „Nachádzanie ducha Dobrého samaritána“, ktorú organizoval viceprezident Európskeho parlamentu  a zodpovedný za vzťahy s cirkvami, Lászlo Surjan.

2012_12_07_ans_brusel_540x406.jpg

DBI má za cieľ vytvárať priestor pre dialóg medzi saleziánmi a medzinárodnými organizáciami zastúpenými v Európe, vrátane Európskej únie. V Bruseli bol za organizáciu prítomný výkonný riaditeľ, Mattia Tosato a salezián André Penninckx. V príhovore pre Európsky parlament prezentovali aktivity saleziánskej spoločnosti, neziskových organizácií a mladých v Európe a po celom svete.

DBI sa snaží o vedenie konštruktívneho dialógu na medzinárodných fórach a venovanie väčšej pozornosti mladým ľuďom a ich potrebám. Ponúka cennú pomoc s rozširovaním praxe, skúseností a reflexií saleziánov.

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.