Saleziáni pozývajú na prednášky – Štyri tváre Titusa Zemana

(Bratislava 11. mája 2017) – Saleziáni don Bosca a saleziánska rodina pozývajú na prednášky s autormi dokumentu potvrdzujúceho mučeníctvo prvého slovenského blahoslaveného kňaza z obdobia komunizmu, saleziána Titusa Zemana.

Hostia z Talianska don Pierluigi Cameroni, postulátor pre kauzy blahoslavených a svätých saleziánskej rodiny a Lodovica M. Zanet, autorka oficiálneho životopisu dona Titusa Zemana, sa prihovoria účastníkom v dvoch termínoch a mestách. V sobotu 10. júna popoludní od 15.00 sa uskutoční prednáška v Košiciach, v Aule Teologickej fakulty v starom meste. V nedeľu 11. júna zas v priestoroch Saleziánskeho mládežníckeho strediska Mamateyova v Bratislave Petržalke. Postulátor procesu blahorečenia a autorka rozsiahleho životopisu nového saleziánskeho svätca otvoria spoločne témy špecifického mučeníctva dona Titusa či jeho saleziánskych čŕt, ktoré boli a sú dodnes inšpiráciou pre nové povolania. Zamerajú sa však aj na posolstvo a príklad dona Titusa pre ženy a najmä rodiny ako také. Účastníkom zároveň priblížia spôsoby a možnosti prežívania úcty voči osobe ctihodného Titusa Zemana.

Na prednášky v Košiciach a Bratislave je potrebné sa zaregistrovať cez tento formulár.

2017 05 11 tz prednasky

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.