Saleziáni prezentovali svoje online projekty na zasadnutí Rady pre mládež a univerzity KBS

(Bratislava, 18. marca 2021) – Členovia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) sa 16. marca zišli na online zasadnutí. Rada pozostáva z kňazov a laikov z celého Slovenska, ktorí sa zaoberajú pastoráciou mládeže. Stretnutie prebiehalo online formou.  

Účastníci Rady sa podelili o ich skúsenosti z pastorácie, ich snaženia kráčať s mladými aj počas pandémie a ako na ich činnosť vplýva situácia s Covidom-19. Spoločne hľadali spôsob, ako implementovať myšlienky misijnej synodality do pastorácie mládeže na Slovensku.

V poslednej časti účastníci prezentovali svoje aktivity. Saleziáni v spolupráci s viacerými kňazskými seminármi spomenuli svoju aplikáciu Zamyslenia, ktorá sa stále teší obľube a aj vďaka spolupráci viacerých subjektov, môže naďalej pokračovať. Tiež spomenuli iniciatívu Oratko online, ktorá má už ročné pôsobenie a pôstne zamyslenia projektu Forty for you.

 

Zdroj a foto: tkkbs.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.