Saleziáni spolupracovníci premýšľali, ako môžu ponúknuť svätosť pre svoje okolie

(Poprad, 25. marca 2019) – Počas tretieho marcového víkendu sa v Poprade konalo stretnutie miestnych rád saleziánov spolupracovníkov s provinciálnou radou ASC.

Stretnutie sa začalo v sobotu ráno uvítaním hostí, predstavením programu a základného fungovania v miestnych radách. Spolupracovníci sa navzájom obohatili posolstvom a zážitkami z Dní saleziánskej spirituality v Turíne, a potom jednotliví radcovia predstavili svoje úseky, vízie a plány.

"Na spoločnej svätej omši v kostole sv. Egídia sme okrem zachovalých fresiek mohli obdivovať aj fundamentálnu kázeň Pavla Gracha SDB o nových výzvach žitia kresťanstva a spolupracovníctva vo svete, ktorá pokračovala aj v nedeľu," opísal duchovnú časť programu jeden z účastníkov stretnutia. Po obede sa spolupracovníci pustili do hlbšieho skúmania jednotlivých úsekov po skupinkách s jednotlivými radcami. Večerný program sa niesol v znamení športovo-saleziánskeho kvízu a zdieľania skúseností a tvorby nových priateľstiev.

V nedeľu zástupcovia rád po regiónoch diskutovali o možných smeroch svätosti saleziánov spolupracovníkov, t.j. zdieľali sa na sériu otvorených otázok ohľadom stavu Združenia a medzistrediskovej spolupráce, a nakoniec na tému "Ako môžu saleziáni spolupracovníci (osobne a spoločne) ponúknuť svätosť pre svoje okolie?"

Zdroj: www.ascslovakia.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.