Saleziáni spolupracovníci sa zišli pri najvyššej soche Krista na Slovensku

(Klin, 22. júla 2022) – Saleziáni spolupracovníci zo stredného Slovenska sa stretli na pútnickom mieste v Kline na Orave, aby načerpali duchovné povzbudenie do svojho apoštolátu.

Stretnutie sa začalo svätou omšou, ktorú v Kaplnke Božieho milosrdenstva celebroval provinciálny delegát pre saleziánsku rodinu don Pavol Grach. V príhovore pripomenul aj účel Združenia, ktorým je život v rodine či spoločenstve v duchu činnej viery.

Po svätej omši miestna rada Námestovo pripravila chutné pohostenie, tradičné bryndzové halušky. Poobede bol čas na program pre deti, po ňom nasledovalo predstavenie členov jednotlivých stredísk. Bol vytvorený aj priestor pre vzájomné rozhovory pri káve a koláči. Stretnutie spolupracovníci ukončili spoločnou modlitbou ruženca Božieho milosrdenstva.

Viac sa dozviete v reportáži Moniky Hurákovej, ktorú odvisielala TV Lux.

Zdroj: tkkbs.sk, ascslovakia.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.