Saleziáni uvádzajú na obrazovky televíznu reláciu pre praktického kresťana

(Bratislava, 24. januára 2017) – Saleziáni don Bosca prichádzajú s novou televíznou reláciou pod názvom Viera do vrecka. Od 24. januára ju v premiére raz do mesiaca môžete sledovať na televízii Lux a od 25. januára na televízii Noe.

Trinásťminútová relácia Viera do vrecka pozýva divákov, aby spolu s odborníkmi či zasvätenými osobami nazreli do tém týkajúcich sa bežného života z iného pohľadu, hlbšieho, z pohľadu viery. Zároveň však svoj priestor dostanú aj hostia, ktorí tému popíšu prakticky, ktorých sa týka a môžu byť pre diváka inšpiráciou.

2017 01 27 VDV 1

Názov Viera do vrecka odkazuje na edíciu s rovnakým názvom, ktorú vydáva Vydavateľstvo Don Bosco. Relácia ľudským jazykom nadväzuje a rozvíja informácie, ktoré poskytujú jednotlivé vydania edície. Medzi hostí spravidla patrí aj autor súvisiacej brožúry.

Do prvej relácie s názvom Talenty sme pozvali psychologičku a autorku knižky Talenty a zdravé sebavedomie Dominiku Hajkovskú, saleziána kňaza Štefana Turanského, olympijského reprezentanta a strieborného medailistu vo vodnom slalome Mateja Beňuša a ďalších.

2017 01 27 VDV 2

Januárové vydanie relácie si môžete pozrieť na youtube kanáli saleziánov, v online archíve a v reprízach na televízii Lux a Noe. Najbližšia premiéra relácie Viera do vrecka bude odvysielaná 21. februára o 17:05 na TV Lux a 22. februára o 15:40 na TV Noe.

Tím relácie Viera do vrecka

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.