Saleziáni v Banskej Bystrici pripravili netradičnú akciu s názvom Letné oratko

(Banská Bystrica, 14. júla 2020) – S príchodom leta sa banskobystrické Salezko každoročne prebúdza do táborového ruchu a inak tomu nebolo ani tento rok. Hoci v obmedzených podmienkach, no s viacnásobným entuziazmom ako inokedy, si animátori v spolupráci so saleziánmi pripravili prvú letnú akciu s názvom “Letné oratko 1”.

Takýto koncept akcie bol použitý prvýkrát v histórii Salezka a stretol sa so značným úspechom. Na Letnom oratku totiž nebol povinný program. Tým, ktorí sa rozhodli nezúčastniť sa programu, sa venovali animátori, pripravení hrať sa spoločenské hry, ping pong, biliard či len tak sa porozprávať.

Letné oratko začínalo každý deň pracovného týždňa o deviatej hodine scénkou a rannou modlitbou. Po uvedení myšlienky dňa sa mladí rozpŕchli na športové aktivity, kde si spolu s animátormi zmerali sily vo frisbee, vybíjanej či bezkonkurenčne obľúbenej “šatke”.

Dopoludňajšie aktivity popoludní vystriedali tvorivé dielne, v ktorých mali malí účastníci možnosť rozvíjať svoje umelecké schopnosti. Program plný aktivít ukončilo hodnotenie v skupinkách spojené so záverečnou modlitbou. Deti sa po celý týždeň zúčastňovali svätých omší, a tak prenikali do tajomstva, na ktorom stojí celé saleziánske dielo.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.