Saleziáni v Benátkach a Ríme odpovedajú na pápežovu výzvu

(Rím, Benátky – Taliansko, 26. február 2016) – V septembri minulého roku vyzval pápež František farnosti a kresťanské komunity v Európe, aby žili evanjelium v praxi: aby v duchu konkrétneho prejavu milosrdenstva prijali utečenecké rodiny. Odvtedy si mnoho komunít vzalo jeho výzvu k srdcu. Najnovšie otvorili dvere utečencom dva ďalšie saleziánske domy v Ríme a Benátkach.

V inštitúte Don Bosco Boys Town v Ríme ubytovali rodinu utečencov zo Sýrie. Jej prítomnosť počas sviatku dona Bosca 31. januára obohatila slávnosť a nevšedným spôsobom ukázala pohostinnosť, ktorá je súčasťou každodenného života v mnohých zariadeniach pre chudobných mladých ľudí – či už v dennom centre, rodinnom domove, oratóriu – mládežníckom centre alebo v centre odbornej výučby.

V saleziánskom House of Castello v Benátkach ubytovali od 2. februára sedem pakistanských utečencov vo veku od 20 do 24 rokov. Pôvodne pracovali vo svojej krajine ako farmári. Do Benátok prišli približne pred rokom s množstvom batožiny i s matracmi. Podľa novín La Nuova di Venezia e Mestre si už štyria z nich našli zamestnanie v stravovacom a zásobovacom odvetví. Aktuálne sú všetci súčasťou ubytovacieho projektu San Giuseppe.

Podľa direktora dona Narcisa Belfioreho: "Projekt je určený na dočasné ubytovanie v súlade s Kúriou,“ hoci sú prítomné byrokratické ťažkosti. Takisto treba zdôrazniť, že budovu, v ktorej teraz bývajú utečenci, vlastní magistrát, no zrenovovali ju na náklady farnosti svätého Františka z Paoly, svätého Petra a svätého Jozefa, v ktorej pôsobia saleziáni. Má rozlohu 100 metrov štvorcových a osobitný vchod.

Koordinátor projektu pre saleziánov Alberto Donaggio medzitým podniká kroky, aby migrantom vysvetlil pravidlá, ktoré majú v dome dodržiavať.

ANS, Mm

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.