Saleziáni v Jakutii slávili doživotnú profesiu spolubrata z Burundi

(Jakutia, 17. augusta 2020) – V deň 205. výročia narodenia dona Bosca, 16. augusta, zložil večné sľuby salezián Emmanuel Niyoyitungira. Slávnosť sa konala v Kostole Najsvätejšej Trojice v Jakutsku. Emmanuel zložil rehoľné sľuby do rúk direktora komunity dona Pavla Michalku.

Emmanuel Niyoyitungira sa narodil 26. decembra 1986 v Gitaramuke-Ruchororo na severe Burundi ako najstarší zo siedmych detí. Jeho rodičia ho tri mesiace po narodení priniesli na krst. Spolu s ľudskou výchovou sa starali aj o jeho zdravý náboženský vývoj. Postupne ho priviedli na prvú svätú spoveď a sväté prijímanie. Do základnej školy začal chodiť trochu neskôr, lebo vtedy v krajine zúrila vojna, ktorá bolestne zasiahla aj ich rodinu. Po škole nastúpil do malého seminára, ktorý mal byť prípravou na vstup do diecézneho seminára. Trochu mimoriadnym spôsobom sa ale v tom čase dostal do kontaktu so saleziánmi a začal formáciu, v ktorej pred siedmymi rokmi zložil prvé rehoľné sľuby. Po filozofii v Rvande a roku asistencie v Ugande prestúpil do slovenskej provincie, aby mohol prísť na misiu do Jakutie. Tu teraz študuje na štátnej univerzite sociálnu prácu.

Saleziáni z Jakutska odkazujú: „Zo srdca Vám všetkým ďakujeme za modlitbovú podporu.“

Informoval: Pavol Michalka SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.