Saleziáni v Košiciach sa chystajú na Veľký hokejbalový turnaj

(Košice, 9. novembra 2023) – Po roku sa do Košíc opäť vracia Veľký hokejbalový turnaj (VHT). Jubilejný 25. ročník sa bude konať od 10. do 12. novembra v saleziánskom stredisku Tri hôrky, kde sa stretne osem tímov zo slovenských miest. Celoslovenská športová akcia v hokejbale je určená pre mladých do 15 rokov. Chlapcov z celého Slovenska čaká nielen zmeranie si síl v hokejbale, ale aj bohatý sprievodný program vrátane zábavných aktivít, galavečera či duchovného programu.

Turnaj z historického hľadiska

Vďaka iniciatíve saleziánskej mládeže 27. decembra 1996 odštartoval Vianočný hokejbalový turnaj. Víťazom nultého ročníka sa stal tím z Prešova. Prvý oficiálny ročník sa konal rok na to, od 19. do 21. decembra 1997, a práve Košice si v ňom vybojovali prvé miesto. Neskôr sa podujatie presunulo z decembra na november, v čom zohralo hlavnú rolu počasie. Pri tejto príležitosti sa zmenil aj názov podujatia na Veľký hokejbalový turnaj. V poslednom, 24. ročníku VHT si zlatú medailu a putovný pohár hokejbalistu Pištu odniesol domov tím z Námestova.

O záujem nie je ani tohto roku núdza

„Aj v dnešnej digitálnej dobe sa tešíme z toho, že mladých stále láka na pár hodín v týždni vymeniť mobil za hokejku,“ hovoria košickí saleziáni. V tomto ročníku sa na turnaj prihlásilo 8 tímov z celého Slovenska. Na dvoch hokejbalových ihriskách sa tak stretnú chlapci z Banskej Bystrice, Bardejova, Michaloviec, Novej Dubnice, Popradu, Prešova, Terne i domáce mužstvo z Košíc.

Zdroj: Komunikačný tím – Saleziáni Tri hôrky a VHT Košice Lucia Kapuríková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.