Saleziáni v Poprade usporiadali karneval na ľade

(Poprad, 16. februára 2022) – Polročné prázdniny, mráz a ochotní animátori sú priaznivou konšteláciou pre mladých. V piatok, počas polročných prázdnin, usporiadali pre malých stretkárov zo saleziánskej farnosti v Poprade – Veľkej karneval na ľade.

Balóny, občerstvenie, hudba… to všetko bolo pripravené a čakalo sa len na deti v maskách. Deti začali prichádzať a ľad na farskom dvore sa pomaly napĺňal. Neskôr prišila na rad prehliadka masiek. Každá maska sa predstavila porote, ktorá ich po celý čas sledovala a vyberala najkrajšie masky a najlepších korčuliarov.

Pre deti boli pripravené hry, ktoré si zahrali aj spolu s animátormi – rybár, balóny a ihly, „naháňačka“. Pomedzi tieto hry deti mohli korčuľovať alebo si dať niečo pod zub. Nakoniec porota vyhlásila víťazov, ktorí dostali malú sladkú odmenu.

„Počas celého karnevalu vládla výborná atmosféra, ktorú si užili deti aj animátori. Teší nás, že táto akcia bola úspešná a mohli sme niečo také pripraviť, keďže počas tejto korona-situácie je náročnejšie organizovať spoločné maxistretká,“ zhodnotila podujatie animátorka Nora.

Zdroj: salezianipoprad.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.