Saleziáni v Taliansku sú pripravení pomôcť po katastrofálnom zemetrasení

(Rím, Taliansko, 26. august 2016) – Saleziáni vyjadrujú úprimnú sústrasť všetkým pozostalým po katastrofálnom zemetrasení, ktoré zasiahlo niekoľko regiónov stredného Talianska 24. augusta. „Naše myšlienky a modlitby sú s obeťami a ich milovanými,“ povedal don Giovanni D'Andrea, predseda „Salesiani per il Sociale“ (Saleziáni v sociálnej práci). „Počas zemetrasenia zomrela aj mama jedného z našich dobrovoľníkov v Ríme.“

Mnohí stratili všetko, čo mali. Hoci žiaden z dvoch saleziánskych domov v oblasti (Perugia a Terni) nebol priamo zasiahnutý, teror, ktorý spôsobilo zemetrasenie bol ďalekosiahly. „Bola to strašná noc, hneď sme vedeli, že epicentrum je vzdialené len niekoľko kilometrov,“ hovorí Susanna, spolupracovníčka saleziánov v Terni. Aj keď sú sami v šoku z toho, čo sa stalo, hneď, ako to bude možné, podajú pomocnú ruku. „Čoskoro zorganizujeme asistenciu pre ľudí v ťažkostiach.“ Sme v modlitbách so všetkými, ktorí ostali bez strechy nad hlavou, zranenými a rodinami obetí tejto tragédie. „Ako združenie sa čoskoro budeme informovať o tom, aké kroky môžeme podniknúť, aby sme zmiernili veľké utrpenie," zakončil G. D'Andrea.

2016 08 26 ANS zemetrasenie

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.