Saleziáni vytvorili aplikáciu pre pútnikov na Svetové dni mládeže v Krakove

(Bratislava, 1. apríl 2016) – Slovákom, ktorí sa chystajú na letné Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove, pomôže získať základné informácie o tejto akcii nová aplikácia pre mobilné telefóny (so systémom Android). Vytvorili ju Saleziáni don Bosca. Aplikácia s názvom "SDM 2016" obsahuje časti z katechéz, ktoré tvoria súčasť viacmesačnej duchovnej prípravy na stretnutie so státisicami mladých ľudí z celého sveta a pápežom Františkom. Záujemcovia si môžu napríklad vypočuť načítané listy pre mladých, prečítať myšlienku na deň či začať sa učiť najdôležitejšie poľské slová. K dispozícii sú i základné modlitby a novinky z príprav SDM. Chýbať nebudú čoskoro praktické informácie a rady, čo všetko budú potrebovať počas SDM. Novinkou bude tiež možnosť zapojiť sa do súťaží.

"Mobilná aplikácia je jeden z najpoužívanejších mediálnych prostriedkov mladých. Som rád, že aj takýmto spôsobom budeme môcť mladým čo najviac priblížiť Svetové dni mládeže v Krakove. Už sa teším ako budem vidieť mladých v električke alebo v škole ťukať do mobilu a čítať našu aplikáciu. Pevne verím, že sa zapoja aj do súťaže, ktorá tam bude prebiehať," povedal salezián Ján Holubčík SDB.

Využívanie služby, ako aj jej stiahnutie, sú zadarmo. Dostupná je pre používateľov operačného systému Android cez google play (s názvom "SDM 2016"). Aplikáciu vytvoril Vladimír Laštík v spolupráci so svojím stretkom, ktoré vedie. Nainštalovanie aplikácie vyžaduje pripojenie k internetu (mobilnému alebo cez wifi), no následne je možné používať aplikáciu offline (bez internetového pripojenia). "Tím mladých, ktorý ju pripravoval bol skvelý a verím, že aplikácia prispeje ku krásnemu zážitku svetových dní," dodáva salezián Ján Holubčík SDB, ktorý aplikáciu po prvýkrát oficiálne na verejnosti predstavil spolu s jednou s mladých Annou Čechovou v relácii Doma je doma na Televízii Lux.

Zdroj: www.tkkbs.skFoto: www.svetovednimladeze.sk, play.google.com

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.