Saleziánka Lamiya Jalilová vyhrala kategóriu Instagram roka v ankete Signály Awards 2022

(Ostrava, 19. decembra 2022) – Anketa Signály Awards 2022 pozná svojich víťazov. Zaradila sa medzi nich aj saleziánka Lamiya Jalilová, ktorá sa venuje tvorbe predovšetkým na Instagrame a TikToku. V súťaži vyhrala kategóriu Instagram roka.

„Ekumenický web Signály každoročne vyhlasuje verejnú anketu, ktorá má za cieľ oceniť tých, ktorí verejne prezentujú kresťanstvo v digitálnom priestore. Ocenenia vyhlasujú v kategóriách Instagram, Podcast, Projekt a Video roka. Tým chcú ukázať príklady dobrej praxe a motivovať k službe evanjelizácie,“ uviedlo rádio Proglas na svojom webovom portáli. Víťazi ankety boli vyhlásení 13. decembra v TV Noe.

Instagramerku roka, sestru Lamiyu, v magazíne signály označili ako „sympatickú rádovú sestričku pôvodom z Azerbajdžanu.“ Pri odovzdaní ocenenia v TV Noe porozprávala o tom, ako vníma skutočnosť, že je slávna osobnosť, aká bola jej cesta za povolaním aj ako reagovala jej rodina na rehoľné povolanie. Prezradila tiež o čom sú jej videá a aké najčastejšie otázky dostáva na sociálnych sieťach od mladých ľudí.

„Som rada, že ma sledujete a nejakým spôsobom vám viem odovzdať svoju vieru, teda život rehoľnej sestry. Prajem vám, aby ste žili svoj život naplno, nebáli sa, mali odvahu a vychutnávali tento život, lebo je krásny,“ pozdravila na záver rozhovoru svojich sledovateľov.

Sestra Lamiya Jalilová žije svoje saleziánske poslanie v komunite sestier v Dubnici nad Váhom. Pracuje ako asistentka na Základnej škole s materskou školou sv. Dominika Sávia, tiež v miestnom stredisku Laura, združenie mladých a SCVČ Laura.

Zdroj: salezianky.skFoto: Terezie Prchalová, Člověk a víra

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.