Saleziánky oslávili Deň vďačnosti

(Rím, 26. apríla 2021) – Sestry po celom svete počas tohto dňa každoročne vyjadrujú vďaku generálnej predstavenej, matke Yvonne Reungoat, ale i sebe navzájom. Deň osláv sa konal 25. apríla a centrálnym miestom slávnosti bolo tento rok sídlo Pápežskej fakulty výchovných vied “Auxilium,” ktorú vedú saleziánky v Ríme.

Doobeda sa konala slávnostná liturgia. Predsedal jej hlavný predstavený saleziánskej rodiny don Ángel Fernández Artime SDB. O 16:00 hod. sa vysielal online program, do ktorého sa mohli zapojiť všetci sledovatelia. V rámci programu bola odvysielaná aj dokrútka videí, v ktorých 5 – 9 ročné deti z celého sveta hovorili, čo pre nich znamená život. Do výberu sa dostal aj Gabriel Peško zo Slovenska (42:33 minúta).

Počas príprav, ale aj už prebiehajúcej oslavy, mohli sestry, mladí i celá saleziánska rodina vyjadriť matke Yvonne vďaku. Všetky odkazy si môžete pozrieť na stránke festadelgrazie.org.

Saleziánky na Slovensku, kvôli pandemickým opatreniam, oslavovali tento deň v komunitách. S vďakou mysleli nielen na generálnu predstavenú, ale aj na svoju provinciálnu predstavenú, sr. Moniku Skalovú, na predstavené komunít, ale aj na seba navzájom. Viaceré komunity zabezpečili prekvapenie pre provinciálku Moniku v podobe kytice kvetov alebo chutných makroniek, či iných milých drobností.

Zdroj: salezianky.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.