Saleziánky pokračujú s projektom KOMPAS

(Bratislava, 2. decembra 2021) – V týchto ťažkých časoch saleziánky opätovne prichádzajú s činnosťou projektu KOMPAS. Ide o aktivitu, v ktorej dve sestry ponúkajú ucho a svoju prítomnosť na telefonickej linke.

„Žijeme na pobreží mora, ktoré sa volá život. Prichádzajú vlny, ktoré vždy niečo prinesú a niečo odnášajú. Aj z nášho života odnášajú mnohé vzácne veci, ale niečo môžu aj priniesť. Príliv a odliv sa striedajú aj v našom živote. Vieme počúvať, čo nové nám prináša život? Možno to bude niečo vzácne, čo sa nachádza hlboko v našom srdci a možno to bude bohatstvo nášho blížneho,“ rozpráva sestra Monika Méryová, ktorá sa projektu KOMPAS venuje od 18. februára tohto roku.

„Započúvajme sa do tohto hukotu tečúcej vody nášho života, možno aj v monotónnych dňoch tejto pandémie. Môže to byť hlas môjho najbližšieho človeka, možno mojej susedky a možno niekoho menej známeho na druhej strane telefónnej linky,“ dodáva sestra Monika. V projekte kompas sa stretnete aj so sestrou Beátou Takáčovou.

Ak sa chcete podeliť s niekým o svoje skúsenosti alebo pochybnosti, je tu telefónna linka KOMPAS:*Od 9.00 – 12.00 hod na tel. čísle 0903 965 224*Od 13.00 – 18.00 hod na tel. čísle: 0903 970 808

Zdroj: salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.